“HEM ÖĞRENİYORUZ HEM EĞLENİYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın başlatmış olduğu “ Yüzme Bilmeyen Kalmasın “ projesi ile gençlerimiz hem öğreniyor hem eğleniyor.

Artvin Millet Vekili Sayın Erkan BALTA, Vali Yardımcısı Sayın Aydın GÖÇER, İl Müdürümüz Mustafa DEMİRKIRAN, Spor Hizmetleri Müdürü Latif YILMAZTÜRK, Spor Şube Müdürü Alper ALPATA, Merkez İlçe Başkanı Orhan ÖZGÜLER, İl Müdürlüğümüze bağlı Artvin Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda devam eden kurslarımızı ziyaret ederek gençlerimizle buluştular.

Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında il ve ilçelerimiz dahil olmak üzere daha önce yüzme bilmeyen gençlerimizi havuzla tanıştırıp, spora ve yüzmeye olan yeteneklerini keşfederek bir taraftan eğlenmelerini bir taraftan da öğrenmelerini sağlayarak sağlıklı ve disiplinli bir bedene kavuşmalarını amaçlıyoruz. 

Artvin Milletvekili Av. Erkan BALTA; “ Artvin bir taraftan kıyı ilçeleriyle Karadeniz’e kıyısı olması iç kesimde de barajlarıyla, Deriner Barajı, Borçka Barajı, Muratlı Barajı, Artvin Barajı ve dereleriyle yüzülebilir suya girilebilir  fakat insanımızın hala daha bir çoğu yüzme bilmiyor. Bakanlığımızın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bakanlığımızın yaptığı bir çalışma sonucu burada çocuklarımız yüzme dersleri alıyorlar. Bu çok memnun ediyor bizi. Artvin’de “ yüzme bilmeyen kalmasın” sloganıyla yola çıkıldı gerek bakanlığımızı gerekse il müdürlüğümüzü, müdürlük çalışanlarını kutluyorum. Çok güzel bir çalışma bütün ilçelerimizden köylerimizden çocuklarımız haftada iki gün buraya gelerek hem eğlenmiş oluyorlar, hem yüzme öğrenmiş oluyorlar hem sağlıklı bir bedene kavuşma, sağlıklı disiplinli bir yaşam kültürüne sahip olma noktasında çok güzel bir çalışma.” dedi

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa DEMİRKIRAN; “ Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında Artvin’de de kurslarımızı devam ettiriyoruz. Devletimizin bize vermiş olduğu imkanlarla tesislerde daha önce havuzu görmemiş köylerde yaşayan çocuklarımızı havuza getirip çocuklarımıza ders vererek yüzmeyi öğretiyoruz hedefimiz bu. Bu konuda devletimizin vermiş olduğu imkanları gençlerimize sonuna kadar kullandırmaktayız.” diye konuştu.