2016 AMATÖR SPOR HAFTASI KAPANIŞ TÖRENİ YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası bu yılda 10-16 Ekim 2016 tarihlerinde ilimizde gerçekleştirildi.

16 EKİM 2016 / ARTVİN GHSİM
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası bu yılda 10-16 Ekim 2016 tarihlerinde ilimizde gerçekleştirildi.

Amatör Spor Haftası kapanış töreni bu yıl Artvin Merkez Spor Salonun'da gerçekleştirildi. Amatör Spor Haftası Boyunca; kurumlar arası voleybol, futsal, masa tenisi, yüzme branşlarında turnuvalar düzenlendi. Hakkari Şemdinli'de yaşanan hain terör saldırısı nedeniyler kapanış törenindeki bazı etkinlikler iptal edildi.
Törene Vali Yardımcısı Önder COŞĞUN, İl Emniyet Müdürü Ahmet ŞENGÜN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin YETİM, Spor Şube Müdürü Latif YILMAZTÜRK, Tesisler Şube Müdürü Uğur BEYAZKAYA, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Metin BAŞKÖYLÜ, Gençlik Merkezi Müdürü Hayati GÜNERİ ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin YETİM konuşma yaptı.Yetim, yaptığı konuşmada ; "Çok sayıda insana spor anlamında ulaşıyoruz. 2015 verilerine göre Dünya'da 2 Milyar insanın aşırı kilo sorunu var. Türkiye nüfusunun % 19.9 unun obezite sorunu var. Dünya'daki obezite hastası olan insan sayısı 700 milyon. Yani Dünya nüfusunun % 10'u kilo sorunuyla hastalık yaşıyor ve bu sorunu çözemiyor. Genel Müdürlüğümüz sporun yediden yetmişe herkesin günlük hayatında yer etmesi için ve Gençlerimizi sporla tanıştırmak, diğer insanlarımızada spor imkanlarını sunmak, onları  sporla buluşturmak için böyle etkinlikler düzenliyor. Ayrıca Taha Akgül, Servet Tazegül gibi başarılı sporcuları ilimizde bulup keşfetmeye çalışıyoruz. Diğer amacımız bu. Spor imkanlarını tesis anlamında zenginleştirmeye çalışıyoruz. Türkiye'nin her ilinde yüzme havuzu var, bir kısmında çalışma zorluğu çekiyor, bir kısmı inşaat halinde ama ilimizdeki yüzme havuzu bölgedeki en temiz ve sorunsuz havuz. Ayrıca 2012 yılında toplam 3000 kişinin ziyaret ettiği Atabarı Kayak Merkezimizi ayda 3500 kişinin ziyaret ettiği bir tesise dönüştürdük. Şimdi bir adım daha ileri giderek  ziyaretçi sayısını kayak yapan, kayak öğrenen insana dönüştürmek istiyoruz. Sizi, tanıdığınız bildiğiniz insanlarla, sizin konuştuğunuz komşuluk ettiğiniz insanlarla beraber bu vesileyle bütün spor tesislerimize ve spor faaliyetlerimize davet ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum " dedi.
Konuşmanın ardından Amatör Spor Haftası boyunca düzenlenen turnuvadaki sporculara ve il içinde, il dışında başarı elde etmiş sporculara Sporun En'leri adı altında plaketleri ve kupaları takdim edildi. Ödül töreninin ardından program sona erdi.