ATLETİZM DAĞ KOŞUSU MİLLİ TAKIM SEÇME YARIŞMASI

Türkiye Atletizm Federasyonu' nun 2017 faaliyet programında yer alan Dağ Koşusu Milli Takım Seçmesi Yarışları Artvin' de yapıldı. Dünyanın en büyük Atatürk Heykeli' nin bulunduğu Ata Tepe' de start alan yarışmaya 16 ilden yaklaşık 320 sporcu katıldı.

13 MAYIS 2017 / ARTVİN GHSİM
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Türkiye Atletizm Federasyonu' nun 2017 faaliyet programında yer alan Dağ Koşusu Milli Takım Seçmesi Yarışları Artvin' de yapıldı.
Dünyanın en büyük Atatürk Heykeli' nin bulunduğu Ata Tepe' de start alan yarışmaya 16 ilden yaklaşık 320 sporcu katıldı.
Yarışmalar Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde yapıldı.

Yıldız Kızlar 4000 m, Yıldız Erkekler 8000 m, Genç Kızlar 4000 m, Genç Erkekler 8000 m, Büyük Kızlar 8000 m, Büyük Erkekler 12000 m parkurlarında koştular.

Yarışlarda Dereceye Giren Sporcular;

YILDIZLAR
Kızlar
1. Selma OYSAL Siirt
2. Ruken TEK BATMAN
3. Gülbahar ÇETİN Adıyaman

Erkekler
1. Yusuf MOTUR Ağrı
2. İslam ADLİ Van
3. Sertan UYANIK Bitlis

GENÇLER
Kızlar
1. Selma İSOT Tokat
2. Bahar ATALAY Van
3. Esra OYSAL Siirt

Erkekler
1. Ahmet ALTANOĞLU Mardin
2. Cihan KAÇMAZ Ağrı
3. Orhan ÖZTÜRK Gümüşhane

BÜYÜKLER
Kızlar
1. Zuhal KAYA Karaman
2. Büşra GELMEZ Aydın
3. Gamze ALPDOĞAN Aksaray

Erkekler
1. Osman ÇELİK Diyarbakır
2. Orhan AVCI Van
3. Muhammed AĞYÜREK İstanbul

Dereceye giren sporculara madalyalarını; Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin YETİM, Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu 2. Başkanı Muzaffer KARADENİZ, Türkiye Atletizm Federasyonu Dağ Koşusu Yarışları Koordinatörü Fadıl KARA, Türkiye Atletizm Federasyonu MHK Üyesi Mehmet KAYA, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Latif YILMAZTÜRK, Atletizm İl Temsilcisi Soner ÇİNTİMAR verdiler.