Yönetim


_____________________________________________________________________________
Ömer DOĞANAY

Artvin Valisi

İlimiz Valisi Sayın Ömer DOĞANAY 25 Ocak 1963 tarihinde Afyon’da doğdu.
 
İlk ve orta öğrenimini Afyon Şuhut’ta tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.
 
1986 yılında Kastamonu Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Aydın Yenipazar Kaymakam vekilliği yaptı. İngiltere – Bournemouth ve Torguay’da yurtdışı stajını yaptı. Kaynarca, Nazimiye ve Reyhanlı‘da Kaymakamlık, Siirt’de Vali Yardımcılığı yaptı.
 
1997 yılında Bakanlık Hukuk Müşavirliğine atandı. 2008 yılında itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne 20.07.2013 tarihli kararname ile Genel Müdür oldu.
İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 10 Eylül 2016 tarihli resmi gazete sayısında yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Artvin Valiliği görevine atanmıştır.
 
Evli ve 4 Çocuk babasıdır.

 Bahattin YETİM
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü


1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Batman’da sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Çeşitli okullarda öğretmen ve idareci olarak çalıştı. 

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ARGE Biriminde Stratejik Planlama ve Proje Koordinasyon Ekip üyesi olarak çalıştı. Sivil toplum kuruluşlarında değişik görevler aldı Eğitim Bir-Sen Artvin Şube Başkanlığı ve Memur-Sen Artvin İl Temsilciliği görevlerinde bulundu.

Artvin Merkez 7 Mart İlkokulu Müdürlüğü yaparken Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak atandı.