ZORVAYVIR ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, aşırı rüzgar ve yağmur nedeniyle bugüne ertelenen Zorvayvır, Şişme Oyun Parkuru, Halat Çekme, Serender Yapma yarışması etkinlikleri İskebe Şehir Stadında yapıldı.

25 MAYIS 2017 / ARTVİN GHSİM
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, aşırı rüzgar ve yağmur nedeniyle bugüne ertelenen Zorvayvır, Şişme Oyun Parkuru, Halat Çekme, Serender Yapma yarışması etkinlikleri İskebe Şehir Stadında yapıldı.

Şehir Stadında yapılan etkinliklere, Vali Yardımcısı Önder COŞĞUN, Belediye Başkanı Mehmet KOCATEPE, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Oğuz CAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Bahattin YETİM, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil KAHVECİ, İl Defterdarı İbrahim BAYRAKTAR, İl Müftü Yardımcısı Muhammet AYDIN, daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Artvin' de ve aynı zamanda Türkiye’de ilk kez gerçekleşen 'ZORVAYVIR' yarışmasına 7 Lise takımı katıldı. Yarışmacılar dokuz parkurdan oluşan Zorvayvır' ı en hızlı şekilde tamamlayıp takımlarına puan kazandırabilmek için kıyasıya yarıştılar.

Zorvayvır yarışmasından sonra Halat Çekme, Şişme Oyun Parkuru ve finalde Serender Ev Yapma yarışmaları yapıldı.

Zorvayvır Yarışması Şampiyonu Sosyal Bilimler Lisesi Zorvayvır Kupası, 3 aylık Yüzme Havuzu aboneliği ve Kayak Merkezi Telesiyej aboneliği kazandılar.

Serender Yapma Birincisi Sosyal Bilimler Lisesi Serender Yapma Kupası, 1 aylık Yüzme Havuzu aboneliği ve Kayak Merkezi Telesiyej aboneliği kazandılar.

Şişme Oyun Parkuru Birincisi 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Şişme Oyun Parkuru Kupası, 1 aylık Yüzme Havuzu aboneliği ve Kayak Merkezi Telesiyej aboneliği kazandılar.

Halat Çekme Birincisi İbn-i Sina M.T.A Lisesi Halat Çekme Kupası, 1 aylık Yüzme Havuzu aboneliği ve Kayak Merkezi Telesiyej aboneliği kazandılar.

Ayrıca 15 - 21 Mayıs Gençlik Haftası Spor Etkinlikleri kapsamında yapılan Voleybol Turnuvası Birincisi Artvin Fen Lisesi, Sokak Basketbolu Birincisi 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ve Futsal Turnuvası Birincisi Sosyal Bilimler Lisesine düzenlenen ödül töreninde protokol tarafından kupaları takdim edildi.

Etkinliklerin sonunda protokol üyelerinin kendi aralarında yaptığı Halat Çekme ve Basket Atma Yarışmaları renkli karelere sahne oldu.